مزایای سلامتی شگفت انگیز ۱۰ میوه تابستانی (بخش دوم)

مزایای سلامتی 10 میوه تابستانی

مزایای سلامتی شگفت انگیز ۱۰ میوه تابستانی (بخش دوم)

در مطلب پیشین به معرفی ۵ تا ازمیوه های تابستانی و خواص منحصر به فرد هر یک پرداختیم. در ادامه با ویژگیهای شگفت انگیز ۵ میوه تابستانی دیگر آشنا خواهید شد.

آناناس

خواص شگفت انگیز آناناس

شاید بریدن صحیح این میوه اندگی چالش بر انگیز باشد، اما تلاشی است که کاملا ارزش آن را دارد. این میوه محبوب گرمسیری مملو از ویتامین ها و مواد معدنی، از جمله ویتامین A، ویتامین C، کلسیم، فسفر و پتاسیم است که می تواند از سرماخوردگی جلوگیری کرده و استخوان ها را تقویت کند. همچنین، لثه های شما را سالم نگه می دارد و دندان ها را قوی می کند و خطر خرابی آنها را کاهش می دهد.

هلو

مزایای سلامتی شگفت انگیز هلو

میوه آبدار مورد علاقه همه سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها. هلو برای بینایی و پوست شما مناسب است، شما حتی می توانید آن را به طور مستقیم در گود رفتگیهای سیاه و بر روی چین و چروکهای پوست صورت خود اعمال کنید. اما بهتر است از طعم آن لذت ببرید! همچنین هلو ها با سموم بدن و اضافه وزن نیز مبارزه می کنند. درست مثل خواهرش شلیل، کم کالری است و می تواند به عنوان خوردنی خوشمزه و شیرینی غیر چاق کننده استفاده شود.

آلو قرمز

خواص سلامتی شگفت انگیز آلو قرمز

این میوه بنفش (معروف به قرمز) به عنوان یک میان وعده غذایی آبدار یک گزینه مناسب برای برآورده کردن گرسنگی شماست و میتواند میل به شیرینی را در شما برآورده کند. نتیجه مصرف روزانه این میوه شگفت انگیز حافظه بهتر و استخوانهای قوی تر است. مهمتر از همه اینکه در کل طول سال می توانید از خواص این میوه به صورت خشک شده نیز بهره مند شوید.

تمشک

مزایای سلامتی شگفت انگیز تمشک

این هم یک میوه دیگر که میتوانید در وعده غذایی صبحگاهی خود از آن لذت ببرید. تمشک یک بمب زمانی از ویتامین ها، فیبر و آنتی اکسیدان ها است که فقط در موجودات زنده منفجر می شوند. آنها از سرطان و مالوکا چشمی (بروز لکه هایی در ناحیه عنبیه چشم) جلوگیری می کنند. در اینجا یک نکته منحصر به فرد نیز وجود دارد، اینکه شما می توانید آنها را منجمد کرده و هر زمان که خواستید مصرف کنید چرا که آنها خواص خود را در این حالت از دست نمی دهند.

هندوانه

خواص سلامتی شگفت انگیز هندوانه

با توجه به ابعاد و اندازه آن، شاید برای رساندنش تا منزل دچار دردسر شوید اما لحظه ای که طعم آن را بچشید از خوردنش سیر نخواهید شد! در یک روز گرم تابستانی گاز زدن تکه ای خنک بسیار دلچسب خواهد بود. هندوانه پر از پتاسیم، آنتی اکسیدان، کاروتنوئید، کربوهیدرات، ویتامین A، B6 و C، کلسیم، تیامین، سدیم، پروتئین سالم و فیبر است. چند برش در روز می تواند به جلوگیری از حملات قلبی، انواع مختلف سرطان، مشکلات گوارشی، چشم های ضعیف و ریزش مو کمک کند.

هیچ چیز مثل یک سالاد میوه تابستانی برای تازه کردن حس های شما و طراوت بخشیدن به وجودتان با تزریق ویتامینها و مواد معدنی متنوع وجود ندارد، از آن لذت ببرید!

ترجمه مطلبی با عنوان The Amazing Health Benefits of 10 Summer Fruits از سایت RIVERTEA

فرناز معقد
farnaz.motaqed@gmail.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

با عرض پوزش، فروشگاه میوه 24 در حال حاضر قادر به سرویس دهی نمیباشد