منابع تغذیه ای میوه ها و سبزیجات

منابع تغذیه ای میوه ها و سبزیجات

منابع تغذیه ای میوه ها و سبزیجات

سبزیجات و میوه ها بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند که تنوع در مصرف آنها به اندازه مقدارمصرف حائز اهمیت است. هیچ میوه یا سبزی نمی تواند به تنهایی تمام مواد مغذی مورد نیاز شما را تامین کند، پس هر روز به مقدار زیاد و با تنوع زیاد از آنها مصرف کنید. یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات و میوه ها می تواند باعث کاهش فشار خون و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بروز سکته شود، از ابتلا به برخی از انواع سرطان جلوگیری کند، باعث کاهش خطر بروز مشکلات بینایی و گوارشی شده و با تاثیر مثبت بر قند خون باعث تنظیم درست میزان اشتها گردد.
به منظور تامین نیازهای مختلف بدن گستره وسیعی از انواع و رنگهای مختلف را برای مصرف انتخاب کنید، سبزیجات با برگهای سبز تیره، میوه های قرمز روشن و نارنجی و زرد و گوجه پخته!

هر روز مقدار بیشتری میوه و سبزی صرف کنید

  • میوه های را در محلی که در دید شما باشد قرار دهید و به این روش احتمال ایجاد هوس خوردن آنها را برای خود فراهم کنید.
  • در میان میوه های مختلف گشت و گذار کنید و محصولات جدید را انتخاب نمایید، وجود تنوع بالا در رژیم غذایی شما بسیار کلیدیست.
  • سیب زمینی را بردارید و به دنبال سبزیجات با ارزش غذایی بالا و میزان کربوهیدرات پایین بگردید.
  • به دنبال روش تهیه غذاهایی باشید که در آنها از سبزیجات بیشتری بهره برده شده است. یک کاسه سالاد از سبزیجات متنوع به همراه سیب زمینی آب پز میتوانند طعم دهنده های خوبی برای یک وعده غذایی شما باشند.
تیم میوه 24
contact@mive24.com
بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

درود، با عرض پوزش فروشگاه میوه 24 در حال حاضر قادر به سرویس دهی نمیباشد.